Mandag 3. desember
Treningsfri
Tirsdag 4. desember
7km løping @ 12,5km/t
Onsdag 5. desember
Treningsfri
Torsdag 6. desember
A1) 3 x 10 knebøy @ 90kg
B1) 3 x 15 chins
B2) 3 x 10+10 utfall bakover @ 70kg
C1) 3 x 10 pushups m/renegade ro @ 2 x 12kg
C2) 3 x 20 hofteløft @ 80kg
Fredag 7. desember
10 km løp @ 12km/t & 2% stigning
Lørdag 8. desember
3 runder av:
12 nøytrale pullups
12+12 DB ground to overhead @ 20kg
12 1&1/2 rep DB knebøy @ 2x20kg
12+12 enarms ro @ 20kg
12+12 bulgarske splittbøy @ 2x20kg
12 push press @ 2x20kg
20 KB swings @ 20kg
Søndag 9. desember
3 runder av:
10 trapbar markløft @ 100kg
10 push press @ 50kg
10 knebøy @ 80kg
10 pullups
10 toes to bar
Helloo!
Første gang jeg kommenterer bloggen din (selv om jeg har fulgt deg i mange år!), må først si jeg digger å følge deg :)
Spørsmålet mitt er… Gjorde markløft for noen dager siden, dvs; det fikk en brå stopp fordi det helt plutselig var akkurat som et skudd av smerte i korsryggen. Klarte ikke gå hjem en gang, og lå resten av kvelden (og hele i går) i horisontal, og måtte ha hjelp til å både snu meg og reise meg.
I dag klarer jeg å gå igjen, men det gjør fortsatt veldig vondt, og jeg lurte på om du har noen tips til hvordan komme seg raskest mulig igjen. Husker du skrev om en kanskje lignende opplevelse for noen år siden. Husker du hva du gjorde? Jeg vil gjerne kunne trene igjen snart også, så vet ikke om det smarte er å presse seg til bevegelse (og i tilfelle hvilke type), eller å la det hvile mest mulig..
Det rare er at vanlig gåing gjør vondt, men type utfall bakover og splittbøy-bevegelser er smertefritt så lenge jeg har klart å reise meg først.
Hvis du har tid, hadde jeg satt stoor pris på svar <3
Hei! Åh, så kjipt å høre! Og ja, jeg har vært der- flere ganger! Hos meg gikk det relativt fort over, og siden jeg er treig med å svare her tror og håper jeg at du allerede er på bedringens vei, eller? Jeg er jo ingen ekspert på dette, og det er jo ikke sikkert det er det samme som skjedde deg som hos meg liksom, men jeg har alltid bare fått beskjed om å bevege meg så mye som mulig innenfor smertegrensen. Tøye og rulle på setemuskulatur har jeg også gjort. På treningsfronten funker det som du sier med øvelser der du er oppreist, og jeg har som regel holdt meg til splittbøy, utfall bakover og lette bulgarske splittbøy. Og så overkroppsøvelser.
Håper du kommer deg fort! Om ikke er mitt beste tips å se noen som har bra peiling :-)
Tusen takk for svar og gode råd! :)